Dnia 2023-11-04 17:30 na obiekcie Abanca-Balaídos odbyło się spotkanie między Celta Vigo oraz Sevilla zakończone wynikiem 1-1

W kolejce numer 12 rozgrywek La Liga doszło do emocjonującego starcia pomiędzy drużynami Celta Vigo i Sevilla. Mecz odbył się na stadionie Abanca-Balaídos, a nad jego przebiegiem czuwał sędzia Alejandro Hernandez z Hiszpanii. Oba zespoły zaprezentowały wysoki poziom, a ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Już na przerwie Celta Vigo prowadziła 1-0, jednak w drugiej połowie Sevilla zdołała wyrównać.

Mecz pomiędzy Celta Vigo a Sevillą zakończył się remisem 1:1

Mecz pomiędzy Celta Vigo a Sevillą odbył się na stadionie Abanca-Balaídos w ramach 12 kolejki La Liga. Drużyny zaprezentowały wysoki poziom gry, a emocje sięgały zenitu.

Spotkanie rozpoczęło się od dynamicznej gry obu drużyn, jednak to Celta Vigo jako pierwsza objęła prowadzenie. W 22. minucie C. Starfelt zdobył bramkę po asyście Iago Aspasa, tym samym dając swojej drużynie prowadzenie 1:0

W drugiej połowie Sevilla zdecydowanie zwiększyła nacisk, starając się odwrócić losy meczu. Ich determinacja zaowocowała w 84. minucie, kiedy to Y. En-Nesyri doprowadził do wyrównania. Wynik 1:1 pozostał niezmieniony do końca meczu.

Spotkanie było niezwykle zacięte, co potwierdza duża liczba kartek, zarówno żółtych, jak i czerwonych, pokazanych przez sędziego. Renato Tapia z Celta Vigo otrzymał dwie żółte kartki, co skutkowało czerwoną kartką w 65. minucie. Z kolei w drużynie Sevilli żółte kartki obejrzeli Boubakary Soumaré, Ivan Rakitić, Óliver Torres, Nemanja Gudelj oraz Youssef En-Nesyri.

Sędzią spotkania był Alejandro Hernandez z Hiszpanii, który miał pełne ręce roboty, utrzymując dyscyplinę na boisku.

Mimo remisu, obie drużyny zaprezentowały się z dobrej strony, co daje nadzieję kibicom na emocjonujące starcia w przyszłości. Następne mecze dla Celta Vigo to starcia z Athletic Club, Valencią oraz Cadiz. Natomiast Sevilla zmierzy się z Arsenalem, Realem Betis oraz Realem Sociedad.