Mecz Celta Vigo kontra Las Palmas zakończony wynikiem 4-1 na obiekcie Abanca-Balaídos dnia 2024-04-20 12:00

W sobotę, 20 kwietnia 2024 roku, na stadionie Abanca-Balaídos odbył się mecz pomiędzy drużynami Celta Vigo i Las Palmas w ramach 32. kolejki La Liga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Celty Vigo 4-1, po bardzo emocjonującym starciu, które przyniosło wiele bramek. Wynik na przerwę wskazywał na prowadzenie 2-1 dla gospodarzy, którzy ostatecznie zdominowali rywali. To było starcie, które na długo pozostanie w pamięci kibiców obu drużyn.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Celta Vigo a Las Palmas

W meczu 32. kolejki La Ligi, Celta Vigo podejmowała Las Palmas na stadionie Abanca-Balaídos. Sędzią głównym spotkania był Francisco Hernandez Maeso z Hiszpanii. Mecz miał miejsce 20 kwietnia 2024 roku o godzinie 12:00.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dynamicznie, a już w 11. minucie to goście objęli prowadzenie. Juanma Herzog strzelił bramkę dla Las Palmas po podaniu od M. El Haddadi, ustalając wynik na 0-1. Celta Vigo nie zamierzała jednak pozostać w tyle i w 37. minucie Iago Aspas doprowadził do wyrównania, asystując Carlesowi Pérezowi. Kibice na Abanca-Balaídos byli w siódmym niebie, a radość ich trwała krótko, bowiem zaledwie dwie minuty później W. Swedberg strzelił bramkę dającą swojej drużynie prowadzenie 2-1.

Druga połowa nie zwalniała tempa, a Celta Vigo grała zdecydowanie ofensywniej. W 71. minucie T. Douvikas zdobył bramkę na 3-1 po asyście Iago Aspasa, który sam z kolei nie pozostał bez trafienia i w 76. minucie umocnił prowadzenie swojej drużyny, tym razem asystując T. Douvikasowi, ustalając wynik meczu na 4-1.

W drugiej połowie zobaczyliśmy również żółtą kartkę dla Jørgena Stranda Larsena z Celtы Vigo w 66. minucie.

Las Palmas nie zdołało odrobić strat i do końcowego gwizdka sędziego wynik nie uległ zmianie. Celta Vigo sięgnęła po zasłużone zwycięstwo 4-1.

Następne mecze dla Celta Vigo to konfrontacje z Alaves, Villarrealem i Atletico Madrid, natomiast Las Palmas zmierzy się kolejno z Gironą, Realem Sociedad oraz Mallorcą. Po emocjonującym meczu na Abanca-Balaídos, kibice obu drużyn mogą być pewni, że czekają ich dalsze widowiska pełne sportowych emocji.