Mecz Celta Vigo kontra Villarreal, wynik końcowy 3-2

W niedzielnym starciu drużyn Celta Vigo i Villarreal na stadionie Abanca-Balaídos padł wynik 3-2. Mecz, który odbył się w ramach 34. kolejki La Liga, dostarczył kibicom mnóstwo emocji i niezwykłych momentów. Zespół gospodarzy zdołał wyjść zwycięsko z tej rywalizacji, choć goście również postawili twarde warunki. Spotkanie było pełne zwrotów akcji i widowiskowych sytuacji, które na długo zapadną w pamięci fanów obu drużyn.

Relacja z meczu piłki nożnej: Celta Vigo - Villarreal

Na malowniczym stadionie Abanca-Balaídos w ramach 34. kolejki La Liga odbył się emocjonujący pojedynek pomiędzy drużynami Celta Vigo oraz Villarreal. Mecz rozpoczął się o godzinie 14:15 w dniu 5 maja 2024 roku przy sprzyjającej atmosferze na trybunach. Arbitrażu nad spotkaniem pilnował sędzia główny Cesar Soto Grado z Hiszpanii.

Początek spotkania był obiecujący dla gości, gdyż to Villarreal jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. Alberto Moreno ustalił prowadzenie dla drużyny przyjezdnych w 12. minucie po ładnym podaniu Dani Parejo. Jednakże gospodarze szybko odpowiedzieli. Iago Aspas w 22. minucie doprowadził do wyrównania, podnosząc morale kibiców Celta Vigo.

W końcówce pierwszej połowy to gospodarze mieli przewagę. J. Strand Larsen w 39. minucie, po asyście Damiána Rodrígueza, strzelił bramkę dającą prowadzenie swojej drużynie na przerwę wynikiem 2-1.

Po wznowieniu gry to Villarreal ruszyło do ofensywy, a Gonçalo Guedes w 65. minucie doprowadził do remisu 2-2 po zagraniu A. Sørlotha. Mecz stał się pełen napięcia, a emocje sięgały zenitu wśród zawodników i kibiców.

Ostateczny przebieg meczu ustalono w drugiej połowie. W 82. minucie to T. Douvikas zdobył bramkę na wagę trzech punktów dla Celta Vigo, pokonując bramkarza po raz trzeci. Iago Aspas zapewnił sobie miejsce w bohaterach spotkania, zdobywając bramkę i asystując przy decydującym trafieniu.

W trakcie meczu arbiter nie szczędził kartek zawodnikom obu drużyn. Gospodarze z Celta Vigo zobaczyli żółte kartki: Javier Manquillo (25'), Damián Rodríguez (33'), Williot Swedberg (64') oraz Anastasios Douvikas (85'). Natomiast zespół Villarreal otrzymał czerwoną kartkę dla Santi Comesañy już w 17. minucie spotkania.

Po zaciętym widowisku, Celta Vigo triumfowała nad Villarrealem 3-2, zdobywając cenne trzy punkty. Kolejne wyzwania czekają obie drużyny, które zmierzą się z silnymi rywalami w nadchodzących meczach. Po tak emocjonującym spotkaniu fani piłki nożnej z pewnością czekają na kolejne starcia w La Liga.