Spotkanie Celta Vigo - Real Betis zakończone wynikiem 2-1 dnia 2024-01-03 18:15 na stadionie Abanca-Balaídos

W meczu 19. kolejki hiszpańskiej La Liga drużyna Celta Vigo podejmowała Real Betis. Mecz, który odbył się w Abanca-Balaídos, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-1. Wynik na przerwę to 1-1.

Mecz pomiędzy Celta Vigo a Real Betis w La Liga

W niedzielne popołudnie na stadionie Abanca-Balaídos odbył się zacięty mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Celta Vigo a Real Betis. Emocje sięgały zenitu, a wynik do samego końca pozostawał niepewny.

W 6. minucie meczu Aitor Ruibal zaskoczył gospodarzy, zdobywając pierwszego gola dla Real Betis. Isco asystował przy tym trafieniu, co zwiększyło frustrację kibiców Celta Vigo. Jednakże, ich nadzieje powróciły w 16. minucie, kiedy to Iago Aspas wyrównał stan meczu na 1-1.

Nie było to jednak ostatnie słowo w tej emocjonującej rywalizacji. W doliczonym czasie gry, W. Swedberg zdobył bramkę dla gospodarzy, ustalając tym samym wynik końcowy na 2-1 dla Celta Vigo.

Sędzia Miguel Ortiz musiał wyjątkowo pilnować dyscypliny na boisku, rozdając żółte kartki zawodnikom obu drużyn. William Carvalho otrzymał żółtą kartkę w 33. minucie, a w doliczonym czasie gry, również Sokratis z Real Betis został ukarany. Niestety dla Celta Vigo, Iván Villar został ukarany czerwoną kartką już w 5. minucie meczu, pozostawiając swoją drużynę w osłabieniu przez większość spotkania.

Atmosfera na stadionie Abanca-Balaídos

Atmosfera na stadionie Abanca-Balaídos była niesamowita. Kibice Celta Vigo wsparli swoją drużynę przez cały mecz, pomimo początkowego szoku po stracie gola. Wielkie brawa należą się również fanom Real Betis, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę, dodając jeszcze więcej emocji do tego spotkania.

Mecz był pełen napięcia i wyrównanej walki, co przyciągnęło uwagę wszystkich obserwujących. Po tej emocjonującej konfrontacji, zarówno Celta Vigo, jak i Real Betis muszą teraz skupić się na kolejnych wyzwaniach, które czekają ich w La Liga.