Alaves - Celta Vigo, wynik spotkania - 3-0

W meczu z udziałem drużyn Alaves i Celta Vigo, który odbył się 27 kwietnia 2024 roku o godzinie 16:30 na Estadio de Mendizorroza, to Alaves okazało się zdecydowanym zwycięzcą, pokonując rywali 3-0. Mimo remisowego wyniku bezbramkowego na przerwę, druga połowa okazała się niezwykle emocjonująca, a gospodarze zdołali skutecznie wykorzystać swoje szanse, zapewniając sobie pełną pulę punktów w 33 kolejce La Ligi.

Relacja z przebiegu meczu

Mecz pomiędzy drużynami Alaves a Celtą Vigo odbył się w Estadio de Mendizorroza w ramach 33. kolejki La Ligi. Spotkanie rozpoczęło się 27 kwietnia 2024 roku o godzinie 16:30. Sędzią głównym był Juan Luis Pulido Santana z Hiszpanii.

Wynik do przerwy utrzymywał się na remisie 0-0, ale po przerwie Alaves zdobył prowadzenie. W 48. minucie G. Simeone trafił do siatki po asyście Kike García i zapewnił gospodarzom prowadzenie 1-0.

Piękne trafienie na 2-0 padło w 54. minucie, kiedy Jon Guridi podwyższył prowadzenie drużyny gospodarzy, napawając kibiców entuzjazmem.

W końcowej fazie meczu, w 86. minucie, C. Benavídez strzelił trzeciego gola dla Alaves, asystując Álexowi Soli i ustalając wynik na 3-0.

Na boisku widoczne było zażarte starcie, czego dowodem były liczne żółte kartki. Gospodarze z Alaves otrzymali upomnienia: Rubén Duarte w 20. minucie, Antonio Blanco w 22. minucie oraz Antonio Sivera w 78. minucie. Z kolei zawodnicy Celtы Vigo, Carles Pérez w 21. minucie, Óscar Mingueza w 86. minucie oraz Hugo Álvarez w 88. minucie również zostali ukarani kartkami.

Na boisku nie padły czerwone kartki, co świadczyło o zaciętej, ale fair rywalizacji obu drużyn.

Atmosfera i Podsumowanie

Estadio de Mendizorroza tętniło dziką energią, gdy piłkarze Alaves podejmowali Celtę Vigo. Kibice dopingowali swoje drużyny, tworząc niesamowitą atmosferę rywalizacji. Bramki zdobyte przez G. Simeone, Jon Guridi i C. Benavídeza wywołały euforię wśród gospodarzy, którzy cieszyli się z zasłużonego zwycięstwa 3-0.

Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom sportowy, ale to Alaves okazało się skuteczniejsze tego dnia. Teraz obie ekipy zwracają swoją uwagę na kolejne spotkania. Dla Alaves następne starcia z Valencią, Gironą i Realem Madryt, natomiast Celta Vigo zmierzy się z Villarrealem, Atletico Madryt oraz Athletic Club.