Mecz Celta Vigo kontra Almeria, wynik 1-0

W ostatniej kolejce hiszpańskiej La Liga drużyna Celta Vigo podejmowała u siebie Almerię. Mecz rozegrany został trzy dni temu, o godzinie 20:00 na stadionie Abanca-Balaídos. Spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem gospodarzy 1-0, po bezbramkowej pierwszej połowie.

Relacja z przebiegu meczu

Spotkanie na Abanca-Balaídos rozpoczęło się o godzinie 20:00. Gospodarze - Celta Vigo - podejmowali drużynę Almerii w ramach 27. kolejki La Liga.

W pierwszej połowie obie ekipy starały się narzucić swoje warunki, jednak mimo starań żadna z nich nie potrafiła pokonać bramkarzy i wynik do przerwy pozostawał bezbramkowy.

Druga połowa okazała się bardziej emocjonująca. W 65. minucie Bruno Langa z Almerii otrzymał czerwoną kartkę, co naruszyło plany gości. Jednak to Celta Vigo wyszła na prowadzenie w 73. minucie za sprawą bramki Óscara Minguezy, który wykorzystał asystę od Manu Sáncheza.

Mecz zakończył się wynikiem 1-0 na korzyść gospodarzy, dając im cenne trzy punkty. Zarówno Celta Vigo, jak i Almeria zanotowały żółte kartki, a dwaj gracze gości - Dion Lopy i Aleksandar Radovanović - musieli opuścić boisko po otrzymaniu kartek w drugiej połowie.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny do ostatnich minut. Sędzia główny Jose Maria Sanchez Martinez dobrze radził sobie z kontrolą spotkania, choć nie obyło się bez kontrowersji.

W kolejnych meczach Celta Vigo zmierzy się z takimi rywalami jak Real Madryt, Sevilla i Rayo Vallecano, natomiast Almeria spotka się z Sevillą, Las Palmas i Osasuną.