Celta Vigo kontra Barcelona, wynik spotkania - 1-2

Wczoraj, 17 lutego 2024 roku, na stadionie Abanca-Balaídos w ramach 25. kolejki La Liga, odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Celta Vigo i Barcelona. Spotkanie pełne emocji zakończyło się zwycięstwem Barcelony 2:1, mimo że na przerwę to piłkarze z Katalonii prowadzili 1:0. Mecz ten dostarczył kibicom wiele niezapomnianych momentów i decydującego gola, który zapadł w drugiej połowie.

Raport z Meczu: Celta Vigo vs Barcelona

Ostatnie emocje na Abanca-Balaídos!

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:30 na Estadio Abanca-Balaídos w ramach 25. kolejki La Liga. Gospodarze, Celta Vigo, podejmowali mocnego rywala, drużynę Barcelona. Sędzia Juan Luis Pulido Santana z Hiszpanii był odpowiedzialny za kontrolę przebiegu meczu. Atmosfera na stadionie była niesamowicie gorąca, kibice obu drużyn wspierali swoich ulubieńców niezwykłą pasją.

W pierwszej połowie emocji było co niemiara, ale to Barcelona zdołała wyjść na prowadzenie. W 45. minucie Robert Lewandowski zdobył gola po asyście od Lamine'a Yamala, ustalając wynik na 0-1 do przerwy.

Po wznowieniu gry to Celta Vigo przejęła inicjatywę. Już w 47. minucie Iago Aspas wyrównał stan meczu po zagraniu Óscara Minguezy, rozpalałc emocje na trybunach.

Mecz zmierzał ku końcowi, a w 90. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, tym razem bez asysty, dając prowadzenie swojej drużynie 1-2. Barcelona wywalczyła cenne trzy punkty!

W trakcie meczu arbiter pokazał kilka żółtych kartek. Dla Gospodarzy Jørgen Strand Larsen dostał kartkę już w 5. minucie, a Tadeo Allende został ukarany w 15. minucie. Z kolei po stronie Gości kartki otrzymali Andreas Christensen (38'), Frenkie de Jong (90'), Marc-André ter Stegen (90'), oraz Iñigo Martínez (90').

Nie odnotowano czerwonych kartek podczas tego spotkania, mimo wzmożonych emocji na boisku.

Po zakończonym meczu obie drużyny mają już plany na kolejne spotkania. Dla Celta Vigo kolejno zagrają przeciwko Cadiz, Almeria i Realowi Madryt, natomiast dla Barcelony nadchodzące pojedynki to Napoli, Getafe i Athletic Club.

Emocje nie opuszczały nas do samego końca tego spotkania. Barcelona mogła cieszyć się z zwycięstwa 2-1 nad Celta Vigo, zapewniając swoim kibicom niezapomniane przeżycia na trybunach. Czy ta wygrana zwiastuje lepsze czasy dla drużyny z Katalonii? Czekamy z niecierpliwością na kolejne starcia!