Spotkanie między Real Madrid i Celta Vigo zakończone wynikiem 4-0 dnia 2024-03-10 17:30 na obiekcie Estadio Santiago Bernabéu

Wczorajszy mecz pomiędzy Realem Madryt a Celtą Vigo w ramach 28. kolejki La Ligi zakończył się zwycięstwem gospodarzy ze stolicą Hiszpanii. Real Madrid pewnie pokonał Celtę Vigo 4-0 na Estadio Santiago Bernabéu. Drużyna prowadzona przez Zinedine'a Zidane kontrolowała przebieg spotkania od początku do końca, co zaowocowało komfortowym prowadzeniem 1-0 już na przerwie. Dzięki tej wygranej "Królewscy" umocnili swoją pozycję w tabeli La Ligi.

Relacja z meczu Real Madrid - Celta Vigo

Real Madryt podejmował Celte Vigo na Estadio Santiago Bernabéu w ramach 28. kolejki La Liga. Mecz rozpoczął się o godzinie 17:30, a sędzia główny Mario Melero Lopez poprowadził spotkanie.

W 21. minucie pierwszej połowy, Vinícius Júnior strzałem głową otworzył wynik na korzyść Realu Madryt, zdobywając bramkę na 1-0 po asyście Dani Ceballosa. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1-0.

W drugiej połowie Real Madryt zdecydowanie przejął inicjatywę. W 79. minucie Guaita podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2-0. Chwilę później, w 88. minucie, Carlos Domínguez strzałem z dystansu powiększył przewagę Realu na 3-0. W doliczonym czasie gry (90. minuta), A. Güler ustalił wynik meczu na 4-0, ponownie asystując Dani Ceballosowi.

W trakcie meczu obie drużyny otrzymały żółte kartki. W barwach Realu Madryt kartoniki obejrzeli Eduardo Camavinga (45') oraz Vinícius Júnior (55'). Natomiast w ekipie Celty Vigo żółte kartki zobaczyli Luca De La Torre (25'), Óscar Mingueza (55') oraz Javier Manquillo (82').

Pomimo zaciekłej walki na boisku, nie doszło do żadnych czerwonych kartek dla żadnej z drużyn.

Po tym zwycięstwie Real Madryt zbliża się do czołówki tabeli La Liga, zachowując się na solidnej pozycji. Ich najbliższe mecze to starcia z zespołami Osasuna, Athletic Club oraz Mallorca. Natomiast drużynie Celty Vigo przed nimi spotkania z zespołami Sevilli, Rayo Vallecano oraz Real Betis.