Na stadionie Abanca-Balaídos dnia 2023-10-21 19:00 odbył się mecz Celta Vigo vs Atletico Madrid: 0-3

W meczu 10. kolejki La Liga doszło do starcia pomiędzy drużynami Celta Vigo i Atletico Madrid na stadionie Abanca-Balaídos. W pierwszej połowie to goście objęli prowadzenie, zdobywając jedną bramkę. Po przerwie Atletico nie zwalniało tempa i dołożyło kolejne dwie bramki, ustalając wynik na 0-3. Arbitrem spotkania był Guillermo Cuadra Fernandez z Hiszpanii.

Relacja z meczu: Celta Vigo vs Atletico Madrid

Wspaniałe emocje wypełniły stadion Abanca-Balaídos, gdzie odbyło się starcie pomiędzy drużynami Celta Vigo i Atletico Madrid. Spotkanie, które od samego początku zapowiadało się na niezwykle zaciętą rywalizację, dostarczyło fanom piłki nożnej wiele powodów do radości. Mimo ogromnego zaangażowania gospodarzy, to goście z Madrytu okazali się być zdecydowanie lepsi i zasłużenie odnieśli zwycięstwo.

Już od pierwszych minut meczu atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice głośno dopingowali swoje zespoły. Obie drużyny wybiegły na boisko z silnym przekonaniem o zdobyciu pełnej puli punktowej. Atletico Madrid, jako lider La Liga, nie zamierzało odpuszczać spotkania i chciało zachować swoją wysoką pozycję w tabeli.

Pierwsza bramka padła w 29. minucie, kiedy to Antoine Griezmann przedarł się przez obronę Celty Vigo i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Gole strzelone przez Francuza doskonale obrazują jego klasę i umiejętności. Dzięki tej bramce Atletico objęło prowadzenie 1-0. Gospodarze nie zamierzali jednak tak łatwo oddać zwycięstwa i próbowali odrobić straty.

Drugą połowę rozpoczęliśmy ze stanem 0-1 na korzyść Atletico Madrid. Obie drużyny walczyły o przewagę na boisku, a tempo meczu nieco się zaostrzyło. W 64. minucie to ponownie Antoine Griezmann wpisał się na listę strzelców, podwyższając prowadzenie drużyny gości na 2-0. Szybko okazało się, że Celta Vigo nie potrafiła znaleźć sposobu na przełamanie solidnej defensywy przeciwnika. Niewiele później, bo w 70. minucie, Griezmann skompletował swoje hattrick, ustalając wynik meczu na 3-0. Asystentem przy tej bramce był Nolito Molina, który świetnie dograł piłkę do swojego kolegi z drużyny.

W trakcie meczu arbiter Guillermo Cuadra Fernandez nie stronił od ukarania zawodników. W barwach Celty Vigo żółte kartki otrzymali Óscar Mingueza, Carl Starfelt oraz Miguel Rodríguez. W drużynie Atletico żółte kartki zobaczyli Saúl Ñíguez oraz Rodrigo Riquelme.

Mecz nie obył się także bez kontrowersji. W 25. minucie bramkarz Celty Vigo, Iván Villar, otrzymał czerwoną kartkę za faul na jednym z piłkarzy Atletico Madrid. To zdecydowanie osłabiło drużynę gospodarzy i utrudniło jej zadanie w starciu z jednym z najlepszych klubów w Hiszpanii.

Pomimo zaangażowania i starań obu drużyn, to Atletico Madrid zasłużenie wygrało ten mecz. Drużyna prowadzona przez Diego Simeone kontynuuje swoją imponującą passę, a fani mają powody do dumy z formy swojego zespołu. Celta Vigo natomiast musi wrócić do treningów i lepiej przygotować się na kolejne wyzwania, które czekają ich w najbliższych tygodniach.

Następne spotkanie dla Celty Vigo to rywalizacja z Gironą, Turégano oraz Sevillą. Atletico Madrid zmierzy się z Celticiem, Alaves i Las Palmas. Zapowiada się kolejna seria interesujących meczów, które dostarczą kibicom piłki nożnej wielu niezapomnianych emocji.