Spotkanie między Las Palmas i Celta Vigo zakończone wynikiem 2-1 dnia 2023-10-02 19:00

Zapraszamy do lektury ekscytującej relacji z rywalizacji pomiędzy Las Palmas i Celtą Vigo, która rozpoczęła się spokojnie, lecz nabrała tempa w drugiej połowie. W meczu, który odbył się 2 października 2023 roku o godzinie 19:00 na imponującym Estadio de Gran Canaria, Las Palmas pokonało Celtę Vigo 2-1, przekształcając początkowy remis 0-0 w zwycięstwo. Ten zacięty pojedynek, rozgrywany w ramach 8. kolejki La Liga, został sędziowany przez doświadczonego hiszpańskiego sędziego, Javiera Alberolę Rojasa. Czy jesteś ciekaw, jak drużyna z Gran Canaria zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę? Kliknij, aby przeczytać naszą pełną relację!

Mecz pomiędzy Las Palmas i Celtą Vigo na Estadio de Gran Canaria

W niedzielę na Estadio de Gran Canaria odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Las Palmas i Celta Vigo. Spotkanie to było jednym z ciekawszych starć w ramach ósmej kolejki La Liga, które przyciągnęło uwagę fanów piłki nożnej z całego kraju.

Stadion Estadio de Gran Canaria

Estadio de Gran Canaria, gdzie rozegrano ten mecz, to piękny stadion o pojemności 32 400 miejsc. Atmosfera na trybunach była gorąca, a kibice obu drużyn stworzyli niesamowitą aurę, dopingując swoich ulubieńców przez całe 90 minut.

Wyrównana pierwsza połowa

Początek meczu był bardzo wyrównany, obie drużyny starały się kontrolować grę i szukać okazji do strzelenia bramki. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć obie drużyny miały kilka groźnych sytuacji pod bramką rywala.

Przebieg drugiej połowy

Po przerwie obie drużyny wyszły na boisko z jeszcze większym impetem. Już w 67. minucie to goście z Celtą Vigo objęli prowadzenie. To był strzał Tomasza Douvikasa, który wykorzystał asystę Josepha Bamby. Bramka ta wywołała ogromne emocje na trybunach stadionu.

Las Palmas nie zamierzało jednak się poddawać i podjął jeszcze bardziej ofensywną taktykę. Gospodarze zdołali wyrównać w 84. minucie dzięki trafieniu Jonathana Vieiry. Bramka ta wywołała ekstazę wśród kibiców Las Palmas, którzy głośno dopingowali swoją drużynę.

Nie długo potem, w 90. minucie, to Las Palmas wyszło na prowadzenie. Gola zdobył Marc Cardona po asyście Jonathana Vieiry. To była niesamowita bramka, która przechyliła szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy.

Emocjonujące zakończenie

Ostatnie minuty meczu były bardzo emocjonujące. Obie drużyny szukały okazji do zdobycia bramki, ale żadna z nich nie zdołała już zmienić wyniku. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść Las Palmas, co wywołało ogromne radość wśród kibiców gospodarzy.

Kartki i sędzia

Mecz nie obył się bez kontrowersji i fauli, co zostało odzwierciedlone w liczbie żółtych kartek. Mika Mármol z Las Palmas został ukarany żółtą kartką w 74. minucie, a Marc Cardona otrzymał taką samą karę w 90. minucie.

Na stronie przeciwników, Carl Starfelt z Celtą Vigo został ukarany żółtą kartką w 83. minucie. Obie drużyny musiały również zmierzyć się z wieloma innymi faulami, jednak sędzia Javier Alberola Rojas, który prowadził to spotkanie, utrzymywał sytuację pod kontrolą.

Podsumowanie

Mecz pomiędzy Las Palmas a Celtą Vigo był prawdziwym widowiskiem dla wszystkich miłośników piłki nożnej. Emocje na boisku i na trybunach były nieustające, a końcówka spotkania przyniosła wiele radości dla gospodarzy.

Las Palmas udowodniło, że jest drużyną, która nigdy się nie poddaje i potrafi walczyć do ostatniego gwizdka. Ich zacięta gra i determinacja doprowadziły do zasłużonego zwycięstwa. Celta Vigo również dała z siebie wszystko, ale tym razem musiała uznać wyższość rywala.

Kolejne mecze czekają już na obie drużyny. Las Palmas zmierzy się z Rayo Vallecano, Almerią oraz Atletico Madrid, natomiast Celta Vigo stanie do walki z Atletico Madrid, Gironą i Sevillą. Na pewno fani piłki nożnej z niecierpliwością oczekują tych spotkań!