Mecz Celta Vigo vs Real Sociedad zakończony wynikiem 0-1

W meczu z 20 stycznia 2024 roku, drużyna Celta Vigo podejmowała Real Sociedad na stadionie Abanca-Balaídos w ramach 21. kolejki La Liga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Real Sociedad 1:0, po bramce strzelonej w pierwszej połowie.

Relacja z meczu

W sobotni wieczór na stadionie Abanca-Balaídos odbyło się starcie pomiędzy drużynami Celta Vigo i Real Sociedad, które zapowiadało się jako emocjonujące starcie w ramach La Liga. W meczu, który odbył się 20 stycznia 2024 roku, Gospodarze podejmowali Gości o godzinie 20:00.

Spotkanie prowadzone było przez sędziego Jorge Figueroa Vazqueza, który czuwał nad przebiegiem pojedynku na słynnym stadionie Abanca-Balaídos, będącym miejscem rozgrywki tej emocjonującej rywalizacji.

Już w 11 minucie spotkania Real Sociedad objęło prowadzenie, kiedy to Brais Méndez zdobył bramkę po asyście Beñata Turrientesa, co wywołało euforię wśród kibiców Gości oraz postawiło Gospodarzy w trudnej sytuacji na początku meczu.

W dalszej części pierwszej połowy emocje nie opadały, a w 15 minucie Miguel Rodríguez z Celta Vigo zasłużył na żółtą kartkę. Sytuacja na boisku pozostawała napięta, co potwierdziła kolejna żółta kartka, tym razem dla Jon Aramburu z drużyny Real Sociedad w 30 minucie.

W drugiej połowie emocje sięgały zenitu, a napięta atmosfera na boisku przekładała się na kartoniki dla zawodników. Miguel Rodríguez otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko, co wywołało euforię wśród kibiców Gości, ale także obawy wśród Gospodarzy.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0-1 na korzyść Real Sociedad, co z pewnością wywołało burzę emocji zarówno na trybunach, jak i wśród zawodników obu drużyn. Niestety dla Celta Vigo, porażka ta z pewnością będzie trudna do przełknięcia, jednak przyszłe starcia na pewno stanowią okazję do wywalczenia kolejnych punktów.

Następne mecze dla Celta Vigo to konfrontacje z drużynami Girona, Osasuna oraz Getafe. Z kolei Real Sociedad zmierzy się z Rayo Vallecano, Girona oraz Osasuna, co zapowiada się jako kolejna porcja emocjonujących pojedynków w La Liga.